Deporte Galego

Campionatos de España de Clubs: Fase Previa para os nosos Júniors

  • 29 Abril 2022 |

Cita cos Nacionais de Clubs. A categoría Júnior abre esta rolda final da temporada na que os 32 mellores equipos do Baloncesto Base do país buscan coroarse como os máximos dominadores da súa categoría. 

A Provincia de Huelva acolle desde este domingo, 1 de maio; ambas as citas Júnior, nas que a representación galega a nivel deportivo vén da man de: Obradoiro Peleteiro (Campión Galego) e Ensino Lugo (Subcampión Galego) en masculino; e Ensino Lugo (Campión galego) e Celta Baloncesto(Subcampión Galego) en feminino.

No apartado arbitral Galicia contará tamén coa representación de cinco colexiados CGAB: Manuel Seijo e Julián Rico na competición feminina; e Guillermo Ríos, Adrián Álavares e Iván Escariz, na masculina. 

CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO - Fase Previa
(Huelva. 01/05/22 - 07/05/22)

Resultados e Estatísticas
Canle FEB – Directos TV

Grupo A
Obradoiro Peleteiro (1º Galicia), Cajasiete Canarias (1º Canarias), CB Fuenlabrada A ( 2º Madrid) e Club Joventut Badalona (1º Cataluña).

GRUPO “A” - FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(09:30 h) Obradoiro Peleteiro - Cajasiete Canarias (68 - 73)
(11:30 h) CB Fuenlabrada A - Club Joventut Badalona (69 - 73)

2º Xornada (02/05/22)
(09:30 h) Cajasiete Canarias - CB Fuenlabrada A (82 - 91)
(11:30 h) Obradoiro Peleteiro - Club Joventut Badalona (44 - 73)

3º Xornada (03/05/22)
(09:30 h) CB Fuenlabrada A - Obradoiro Peleteiro (74 - 61)
(11:30 h) Club Joventut Badalona - Cajasiete Canarias (88 - 52)

Grupo G
Cafés Candelas Ensino (2º Galicia), Intranox Clavijo (1º Rioja), CB Ilicitano 39 Escalones Films (2º Comunidad Valenciana) e Enrique Soler (1º Melilla).

GRUPO “G” - FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(13:30 h) Intranox Clavijo - Cafés Candelas Ensino (62 - 89)
(13:30 h) CB Ilicitano 39 Escalones Films - Enrique Soler (91 - 60)

2º Xornada (02/05/22)
(13:30 h) Cafés Candelas Ensino - CB Ilicitano 39 Escalones Films (64 - 73)
(13:30 h) Intranox Clavijo - Enrique Soler (84 - 78)

3º Xornada (03/05/22)
(13:30 h) CB Ilicitano 39 Escalones Films - Intranox Clavijo (83 - 34)
(15:30 h) Enrique Soler - Cafés Candelas Ensino (82 - 102)

CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO - Fase Previa
(Huelva. 01/05/22 - 07/05/22)

Resultados e Estatísticas
Canle FEB – Directos TV

Grupo A
Cafés Candelas Esino, Campus Promete “A” (1º Rioja), GEIEC Unigirona “A” (3º Cataluña) e Spar Gran Canaria (1º Canarias).

GRUPO “A” - FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(11:30 h) Campus Promete “A” - GEIEC Unigirona “A”(53 - 40)
(09:30 h) Cafés Candelas Ensino – Spar Gran Canaria (49 - 84)

2º Xornada (02/05/22)
(09:30 h) GEIEC Unigirona “A” - Cafés Candelas Ensino (70 - 60)
(11:30 h) Campus Promete “A - Spar Gran Canaria (66 - 81)

3º Xornada (03/05/22)
(09:30 h) Cafés Candelas Ensino - Campus Promete “A (81 - 75)
(11:30 h) Spar Gran Canaria - GEIEC Unigirona “A” (90 - 37)

Grupo C
Celta Zorka Recalvi (2º Galicia), Barça CBS “A” (1º Cataluña), Valencia Basket “A” (1º Comunidad Valenciana) e BT A Torrelodones (1º Madrid)

GRUPO “C” - FASE PREVIA
1º Xornada (01/05/22)
(17:30 h) Celta Zorka Recalvi - Valencia Basket “A” (49 - 79)
(19:30 h) BT A Torrelodones - Barça CBS “A” (46 - 69)

2º Xornada (02/05/22)
(17:30 h) Celta Zorka Recalvi - Barça CBS “A” (55 - 70)
(19:30 h) Valencia Basket “A” - BT A Torrelodones (78 - 56)

3º Xornada (03/05/22)
(17:30 h) BT A Torrelodones - Celta Zorka Recalvi (84 - 70)
(19:30 h) Barça CBS “A” - Valencia Basket “A” (76 - 58)

 

volver arriba

Colaboradores Institucionales

 Concello de Santiago LOGO NON  Captura de pantalla completa 30032016 181327  158573631 3698522630239682 385709146731840444 n concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652    dgan
lugo

logo-deputacion-ourense

 

logo DEPUTACION PONT Deputación da Coruña logouvigo
 

 


   

Colaboradores FGB

  balon oficial 

gadis

 

ence