Copa Galicia EBA 2016

 Xornada 1

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 11/09/16 P.Universitario  19.00 Estudiantes Lugo 73 - 65   Santo Domingo Betanzos
 10/09/16  Gándara  18.30 Baloncesto Narón  69 - 63 Instituto Rosalía de Castro

Xornada 2

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 14/09/16  Rosalía   21.25 Instituto Rosalía 82 - 47  Baloncesto Chantada
 14/09/16  Municipal  21.30 Santo Domingo Betanzos 80 - 66  Baloncesto Narón

Xornada 3

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 17/09/16 Pazo  21.00 Estudiantes Lugo 94 - 98  Baloncesto Narón
 17/09/16  Municipal  18.30 Baloncesto Chantada 61 - 65  Santo Domingo Betanzos

Xornada 4

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 21/09/16  Pazo  21.30 Estudiantes Lugo 55 - 63  Instituto Rosalía
 22/09/16  A Gándara  22.00 Baloncesto Narón 65 - 74  Baloncesto Chantada

Xornada 5

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 24/09/16  Municipal  18.30 Baloncesto Chantada 56 - 67  Estudiantes Lugo
 24/09/16  Rosalía  20.00 Instituto Rosalía  69 - 68   Santo Domingo Betanzos

Final

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 01/10/16  Municipal  17.30 h  Instituto Rosalía  49 - 76  Santo Domingo Betanzos

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

 

2017
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos 

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto

Empregamos cookies propias e de terceiros para mellorar a experiencia de navegación e ofrecer contidos e publicidade de interese. Ao continuar coa navegación entendemos que se acepta a nosa Política de cookies. Máis información sobre a nosa política de cookies consulta o noso Aviso Legal.

Acepto as cookies

F.G.B.