Copa Galicia EBA 2016

 Xornada 1

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 11/09/16 P.Universitario  19.00 Estudiantes Lugo 73 - 65   Santo Domingo Betanzos
 10/09/16  Gándara  18.30 Baloncesto Narón  69 - 63 Instituto Rosalía de Castro

Xornada 2

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 14/09/16  Rosalía   21.25 Instituto Rosalía 82 - 47  Baloncesto Chantada
 14/09/16  Municipal  21.30 Santo Domingo Betanzos 80 - 66  Baloncesto Narón

Xornada 3

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 17/09/16 Pazo  21.00 Estudiantes Lugo 94 - 98  Baloncesto Narón
 17/09/16  Municipal  18.30 Baloncesto Chantada 61 - 65  Santo Domingo Betanzos

Xornada 4

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 21/09/16  Pazo  21.30 Estudiantes Lugo 55 - 63  Instituto Rosalía
 22/09/16  A Gándara  22.00 Baloncesto Narón 65 - 74  Baloncesto Chantada

Xornada 5

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 24/09/16  Municipal  18.30 Baloncesto Chantada 56 - 67  Estudiantes Lugo
 24/09/16  Rosalía  20.00 Instituto Rosalía  69 - 68   Santo Domingo Betanzos

Final

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 01/10/16  Municipal  17.30 h  Instituto Rosalía  49 - 76  Santo Domingo Betanzos

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto