Copa Galicia EBA 2015

Xornada 1

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20/09/15 Rosalía 18:00  Instituto Rosalía 76 - 82 Santo Domingo Betanzos
25/09/15 Paco Paz 19:00 COB 70 - 90  Baloncesto Narón
01/10/15 Pazo Deportes 21:30 Estudiantes Lugo  58 - 54  C.B. Chantada

Xornada 2

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
27/09/15 Mun. Chantada 12:00 C.B. Chantada  71 - 59  COB
27/09/15 Mun. Betanzos 17:00 Santo Domingo Betanzos 67 - 62 Estudiantes Lugo
27/09/15 Gándara 18:00 Baloncesto Narón  87 - 60  Instituto Rosalía

Xornada 3

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
16/10/15 Paco Paz  20:00 COB  90 - 79  Instituto Rosalía 
04/10/15 Pazo Deportes 18:00 Estudiantes Lugo 58 - 65 Baloncesto Narón
03/10/15 Pol. Municipal 18:30 CB Chantada 63 - 65 Santo Domingo Betanzos

Xornada 4

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
10/10/15 Paco Paz  18:00 COB 61 - 66  Santo Domingo Betanzos
12/10/15 Gándara  19:00 Baloncesto Narón 67 - 43  CB Chantada
10/10/15 Rosalía Castro  20:00 Instituto Rosalía 67 - 65  Estudiantes Lugo

Xornada 5

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18/10/15  Pazo Deportes  18:00 Estudiantes Lugo  88 - 63  COB
18/10/15  Pav. Municipal    19:00 CB Chantada 71- 88  Instituto Rosalía
19/10/15  Pav. Municipal  17:00 Santo Domingo Betanzos  76 - 82   Baloncesto Narón

Final

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 25/10/15  A Gándara  18.00  Baloncesto Narón 75 - 52   Santo Domingo Betanzos

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto