Tempada 2014/2015 Copa Galicia EBA

Xornada 1

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18/09/2014  Riazor 2 21:00 Básquet Coruña   54 - 66 La Sidrería Ferrol CB
17/09/2014  Municipal Chantada 21:00 C.B. Chantada   73 - 81 Estudiantes Lugo
18/09/2014  Municipal Gándara 22:00 Baloncesto Narón  72 - 62 Instituto Rosalía de Castro

Xornada 2

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
21/09/2014 Mun. Betanzos 18:00 Sto Domingo Betanzos  96 - 63 La Sidrería Ferrol CB
22/09/2014 Pazo Deportes  21:30 Estudiantes Lugo  57 - 71 Baloncesto Narón

21/09/2014

Riazor 12:00 Básquet Coruña   49 - 61  C.B. Chantada

Xornada 3

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
24/09/14  A Malata 21:00 La Sidrería Ferrol CB  46 - 51 Club Baloncesto Chantada
08/10/14  Gándara 21:30 Baloncesto Narón  52 - 61 Basquet Coruña

24/09/14

 Mun. Betanzos 22:00 Santo Domingo Betanzos  58 - 60 Instituto Rosalía de Castro

Xornada 4

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
28/09/14  Instituto Rosalía 19:00 Instituto Rosalía de Castro  96 - 57 La Sidrería Ferrol CB
28/09/14  Pazo Deportes 17:00 Estudiantes Lugo  72 - 80 Santo Domingo Betanzos

02/10/14

 Mun. Chantada 21:00 C.B. Chantada  66 - 72 Baloncesto Narón

Xornada 5

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
03/10/14  Pav. A Malata 21.00 La Sidrería Ferrol CB   49 - 75 Baloncesto Narón
01/10/14  Mun. Betanzos 22:00 Santo Domingo Betanzos  74 - 65 Básquet Coruña

01/10/14

 Instituto Rosalía 21.15 Instituto Rosalía Castro  74 - 81 Estudiantes Lugo

Xornada 6

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 08/10/14  A Malata 21:00 La Sidrería Ferrol CB  59 - 61 Estudiantes Lugo
 05/10/14  Riazor 2 12:00 Básquet Coruña  72 - 75 Instituto Rosalía de Castro

 04/10/14

 P. Chantada 18:30 C.B. Chantada  55 - 57 Santo Domingo Betanzos

Xornada 7

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 07/10/14  Gándara  21:30 Baloncesto Narón  79 - 64  Santo Domingo Betanzos
 08/10/14  Rosalía  21:30 Instituto Rosalía Castro  77 - 84 C.B. Chantada

 07/10/14

 Pazo Deportes  21:30 Estudiantes Lugo  74 - 75 Basquet Coruña

Final

DataCanchaHoraEquipo Local ResultadoEquipo visitante
 11/10/14  Esteiro (Ferrol) 17:00  Baloncesto Narón  67 - 54  Santo Domingo Betanzos

 

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto