Tempada 2014/2015 Copa Galicia Sénior Feminina

Xornada 1

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
27/09/14  Fontecarmoa 19:30  Portomar Cortegada  53 - 70  Universitario de Ferrol
27/09/14  Municipal Allariz 19:00  Pabellón Ourense  53 - 78  Durán Maquinaria Ensino

Xornada 2

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
02/10/14  CGTD 20:30 CB Arxil  62 - 57  Portomar Cortegada
30/09/14  Navia 20:00 R.C. Celta Selmark  69 - 50  Pabellón Ourense

Xornada 3

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
04/10/14  A Casqueira  19:00 Universitario Ferrol  68 - 57   CB Arxil

03/10/14

 P. Deportes  20:30 Durán Maquinaria Ensino  61 - 54  RC Celta Selmark

Semifinais

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
10/10/14  Pav. Esteiro 18:30  Durán Maquinaria Esnsino  C.B. Arxil
10/10/14  Pav. Esteiro 20:30  Universitario Ferrol  Real Club Celta Selmark

Final

DataCanchaHoraEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 11/10/14  Pav. Esteiro   

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto