Tempada 2013/2014 Copa Galicia Sénior Feminina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:30 28/09/2013  Fontecarmoa  Portomar Cortegada  68-62  Durán Maquinaria Ensino
 20:00 28/09/2013  Allariz  Pabellón Ourense  62-67  Real Club Celta Selmark

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 05/10/2013  A Casqueira  Universitario Ferrol  88-41  Portomar Cortegada
 19:30 05/10/2013  CGTD  CB Arxil  60-53  Pabellón Ourense

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:30 11/10/2013  Pazo dos Deportes  Durán Maquinaria Ensino  75-71  Universitario Ferrol
 20:00 12/10/2013  Pav. Bouzas  Real Club Celta Selmark  64-49  CB Arxil

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:30 18/10/2013  Pav. Esteiro  Real Club Celta Selmark  62-72  Durán Maquinaria Ensino
 20:30 18/10/2013  Pav. Esteiro  Universitario Ferrol  90-49  CB Arxil

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20.00  19/10/2013 Pav. Esteiro   Universitario Ferrol  62-58  Durán Maquinaria Ensino

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto