Tempada 2013/2014 Copa Galicia EBA

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:45 28/09/2013  Instituto Rosalía  Instituto Rosalía de Castro  79-80  Estudiantes Lugo Leyma Natura
 21:30 11/10/2013  A Malata  Ferrol C.B.  85-51  Santo Domingo Betanzos
 21:00 16/10/2013  Municipal Chantada  C.B. Chantada Galicia Vento  84-76  Baloncesto Narón

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 21:30 02/10/2013  Municipal San Marcos (Abegondo)  Santo Domingo Betanzos  66-73  C.B. Chantada Galicia Vento
 21:30 04/10/2013  A Gándara  Baloncesto Narón  81-69  Instituto Rosalía de Castro
 21:30 16/10/2013  Pazo Deportes Estudiantes Lugo Leyma Natura  74-53  Ferrol C.B.

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:30 05/10/2013  Municipal Chantada  C.B. Chantada Galicia Vento  68-79  Estudiantes Lugo Leyma Natura
 20:30 05/10/2013  A Gándara  Baloncesto Narón  63-55  Santo Domingo Betanzos

Xornada 4

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 21:00 09/10/2013  A Malata  Ferrol C.B.  62-69  C.B. Chantada Galicia Vento
 21:30 09/10/2013  Instituto Rosalía  Instituto Rosalía de Castro  67-66  Santo Domingo Betanzos
 21:30 09/10/2013  Pazo Deportes  Estudiantes Lugo Leyma Natura  54-65  Baloncesto Narón

Xornada 5

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:30 12/10/2013  Municipal Chantada  C.B. Chantada Galicia Vento  77-68  Instituto Rosalía de Castro
 19:30 12/10/2013  A Gándara  Baloncesto Narón  80-68  Ferrol C.B.
 17:00 13/10/2013  Pol. Municipal Betanzos  Santo Domingo Betanzos  55-63 Estudiantes Lugo Leyma Natura

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 19/10/2013  Pavillón Esteiro  Baloncesto Narón  83-80  Estudiantes Lugo Leyma Natura

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto