Tempada 2012/2013 Copa Galicia EBA

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 29/09/2012 O Pombal  Conservas de Cambados  115-37  Ourense Capital Termal 
 18:30 29/09/2012 Pav. Municipal de Chantada  C.B. Chantada Galicia Vento  80-67  Marín Peixe Galego 
 20:30 29/09/2012 Pav. Municipal A Gándara  Baloncesto Narón  58-56  Ferrol C.B. 
 17:00 30/09/2012 Pazo Universitario Lugo  Estudiantes Lugo Leyma Natura  98-80  Leyma Natura Concello de Arteixo 

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 21:00 04/10/2012  Pav. dos Remedios  Ourense Capital Termal  48-88  C.B. Chantada Galicia Vento
 18:00 06/10/2012  O Pombal  Conservas de Cambados 0-0   Marín Peixe Galego
 12:00 07/10/2012  Pazo Universitario Lugo  Estudiantes Lugo Leyma Natura 90-78   Ferrol C.B.
 18:00 07/10/2012  Pav. Municipal Arteixo  Leyma Natura Concello de Arteixo 70-74   Baloncesto Narón

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:30 12/10/2012  A Raña  Marín Peixe Galego  89-59  Ourense Capital Termal
 18:30 13/10/2012 Municipal de Chantada   C.B. Chantada Galicia Vento 65-86   Conservas de Cambados
 20:15 13/10/2012 A Malata   Ferrol C.B. 65-60   Leyma Natura Concello de Arteixo
 18:30 14/10/2012 A Gándara   Baloncesto Narón 70-91   Estudiantes Lugo Leyma Natura

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 20/10/2012  Pav. do Pombal  Conservas de Cambados  64-61  Estudiantes Lugo Leyma Natura

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto