Tempada 2011/2012 Copa Galicia Senior Feminina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
17:00 24/09/2011 Nogueira de Ramuín (Luíntra) Carmelitas 52-76 Durán Maquinaria Ensino
19:30 24/10/2011 Fontecarmoa Portomar Cortegada 56-62 Real Club Celta Selmark
19:30 24/10/2011 Estadio de la Juventud C.B. Arxil 52-67 Universitario Ferrol

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:30 27/09/2011 Pavillón Remedios Pabellón Ourense 54-63 Carmelitas
20:00 28/09/2011 Pavillón Municipal Neda Universitario Ferrol 70-63 Portomar Cortegada
20:00 29/09/2011 Estadio de la Juventud C.B. Arxil 34-52 Real Club Celta Selmark

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18:30 01/10/2011 Pavillón Central As Travesas Real Club Celta Selmark 62-60 Universitario Ferrol
19:30 01/10/2011 Fontecarmoa Portomar Cortegada 75-68 CB Arxil
20:30 30/10/2011 Pazo dos Deportes Durán Maquinaria Ensino 71-57 Pabellón Ourense

Encontro Clasificatorio para a Fase Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:30 04/10/2011 Portomar Cortegada 57-65 Carmelitas

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:30 07/10/2011  Pavillón Esteiro Durán Maquinaria Ensino 64-68 Universitario Ferrol
18:30 07/10/2011  Pavillón Esteiro Real Club Celta Selmark 76-51 Carmelitas

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
19:00 08/10/2011  Pavillón Esteiro Universitario Ferrol 69-69 Real Club Celta Selmark

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto