Tempada 2010/2011 Copa Galicia Senior Feminina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 11/09/2010 Pazo Provincial dos Deportes Durán Maquinaria Ensino 58-73 Real Club Celta Selmark
 19:00 11/09/2010 Pav. de Nogueira de Ramuín  Carmelitas 55-74 Pabellón Ourense
 19:00 11/09/2010 Pav. Santa Isabel  C.B. Pío XII - FEDESA  44-55 Portomar Cortegada
 20:00 13/09/2010 Pav. Municipal San Isidro de Neda Universitario Ferrol 65-54 C.B. Arxil

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 18/09/2010 Pazo Provincial dos Deportes Durán Maquinaria Ensino 68-52 Carmelitas 
 19:00 18/09/2010 Pavillón de Santa Isabel  C.B. Pío XII - FEDESA  60-53 Universitario Ferrol
 19:30 18/09/2010 Estadio da Xuventude C.B. Arxil 72-80 Portomar Cortegada
 20:00 18/09/2010 Pav. dos Remedios Pabellón Ourense 49-70 Real Club Celta Selmark 

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 24/09/2010 Estadio da Xuventude C.B. Arxil 80-84 C.B. Pío XII - FEDESA
 19:00 25/09/2010 Nogueira de Ramuín Carmelitas 56-86 Real Club Celta Selmark
19:00 25/09/2010

Pav. Municipal de Xunqueira de Ambia

Pabellón Ourense 62-86 Durán Maquinaria Ensino
19:00 25/09/2010 Pav. Municipal A Xunqueira (Fene) Universitario Ferrol 56-90 Portomar Cortegada 

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:30 02/10/2010 Pavillón Municipal de Esteiro Real Club Celta Selmark 84-70 C.B. Pío XII - FEDESA
 20:30 02/10/2010 Pavillón Municipal de Esteiro Durán Maquinaria Ensino 58-66 Portomar Cortegada

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
12:30 03/10/2010  Pavillón Municipal de Esteiro Real Club Celta Selmark 78-82 Portomar Cortegada

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto