Tempada 2010/2011 Copa Galicia Senior Masculino

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 04/09/2010 Rosalía de Castro Instituto Rosalía de Castro 61-90 Obradoiro C.A.B. 
 19:00 04/09/2010 A Malata  Ferrol C.B.  52-34 Obradoiro C.A.B. (EBA) 
 20:00 04/09/2010 Novo Chanto (Sarria)  Estudiantes Lugo Leyma Natura  38-112 C.B. Breogán Lugo 
 21:00 07/09/2010 Remedios  Ourense Capital Termal 68-84 Club Ourense Baloncesto S.A.D. 
 19:00 18/09/2010 Pav. Municipal de Ponteceso Carballo Basket 66-86 Leyma Natura Básquet Coruña 

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 08/09/2010 A Raña Marín Peixe Galego 57-93 Obradoiro C.A.B. 
 20:00 11/09/2010 Pavillón Pombal  Conservas de Cambados  69-79 C.B. Breogán Lugo
 20:15 11/09/2010 Lorenzo de la Torre Obradoiro C.A.B. (EBA) 82-89 Carballo Basket
 20:30 11/09/2010 Pav. Municipal de Chantada C.B. Chantada Galicia Vento 32-77 Club Ourense Baloncesto S.A.D. 
 20:30 13/09/2010 A Malata Ferrol C.B. 79-71 Leyma Natura Básquet Coruña 

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:30 07/09/2010 Pavillón Pombal Conservas de Cambados 66-51 Estudiantes Lugo Leyma Natura
 20:30 16/09/2010 Pavillón Municipal de Laracha Carballo Basket  66-89 Ferrol C.B.
 12:00 19/09/2010

Pavillón de Los Remedios

Ourense Capital Termal 66-69 C.B. Chantada Galicia Vento
 17:00 19/09/2010 Pav. da Raña Marín Peixe Galego 90-79 Instituto Rosalía de Castro 
 21:30 20/09/2010 Lorenzo de La Torre Obradoiro C.A.B. (EBA) 51-86 Leyma Natura Básquet Coruña 

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 24/09/2010 Obradoiro C.A.B. 76-59 Ferrol C.B.
 21:00 24/09/2010 Club Ourense Baloncesto S.A.D.  70-61 C.B. Breogán Lugo

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 25/09/2010 Obradoiro C.A.B. 72-61 Club Ourense Baloncesto S.A.D.

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto