Tempada 2009/2010 Copa Galicia Senior Feminino

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 12/09/2009  Estadio da Xuventude C.B. Arxil  63-60 Universitario Ferrol 
 20:00 12/09/2009 Pav. Municipal Remedios  Pabellón Ourense  58-81 Portomar Cortegada 
 20:15 12/09/2009 Pav. Carballiño  Carmelitas  38-61 C.B. Pío XII - FEDESA 

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 16/09/2009 Marzán (Foz) Durán Maquinaria Ensino 76-69 Pabellón Ourense
 20:00 16/09/2009 Pav. San Isidro (Neda)  Universitario Ferrol 62-56 Carmelitas 
 20:30 16/09/2009 Estadio da Xuventude  C.B. Arxil 49-74 C.B. Pío XII - FEDESA 

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:15 18/09/2009 Pav. Pol. Carballiño Carmelitas 69-76 C.B. Arxil
 19:00 19/09/2009 Pav. Santa Isabel  C.B. Pío XII - FEDESA 70-44 Universitario Ferrol 
 19:30 19/09/2009 Pav. Fontecarmoa  Portomar Cortegada 70-74 Durán Maquinaria Ensino 

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 17:45 25/09/2009 Pavillón Bouzas Durán Maquinaria Ensino 42-53 C.B. Pío XII - FEDESA
 20:00 25/09/2009 Pavillón Bouzas  Real Club Celta Selmark 84-44 C.B. Arxil 

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 17:30 26/09/2009 Pavillón Bouzas C.B. Pío XII - FEDESA 67-75 Real Club Celta Selmark

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto