Tempada 2008/2009 Copa Galicia Senior Feminina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 06/09/2008 Pío XII C.B. Pío XII - FEDESA  91-40 Pabellón Ourense 
 12:30 07/09/2008 Pazo dos Deportes - Lugo  Durán Maquinaria Ensino  78-60 CB Arxil

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:30 09/09/2008 Pav. Municipal Ribadavia Pabellón Ourense 74-76 Durán Maquinaria Ensino 
 20:00 17/09/2008 Pav. Municipal de San Isidro - Neda  Universitario Ferrol  56-61 C.B. Pío XII - FEDESA

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 11/09/2008 Estadio de la Juventud - Pontevedra CB Arxil 67-41 Pabellón Ourense 
 20:45 11/09/2008 Pazo dos Deportes - Lugo  Durán Maquinaria Ensino 62-57 Universitario Ferrol

Xornada 4

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 19:00 13/09/2008 Pav. Municipal Pío XII CB Pío XII - FEDESA 83-71 Durán Maquinaria Ensino 
 19:00 13/09/2008 Pav. Municipal de Fene  Universitario Ferrol 60-62 CB Arxil

Xornada 5

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 15/09/2008 Polid. Municipal Verín Pabellón Ourense 56-66 Universitario Ferrol 
 20:00 15/09/2008 Estadio de la Juventud - Pontevedra  CB Arxil 41-94 CB Pío XII - FEDESA

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 18:00 20/09/2008 Esteiro Portomar Cortegada 71-43 CB Pío XII - FEDESA
 20:00 20/09/2008 Esteiro  Real Club Celta Selmark 89-69 Durán Maquinaria Ensino

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 12:00 21/09/2008 Portomar Cortegada 54-69 Real Club Celta Selmark

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto