Tempada 2008/2009 Copa Galicia Senior Masculina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:30 21/08/2008 Corcubión Leyma Natura Básquet Coruña  67-79 
 21:00 21/08/2008 A Malata  Ferrol C.B.  63-64 Carballo Basket 
 20:00 29/08/2008 Remedios Ourense Capital Termal 65-48 C.B. Chantada Galicia Vento 
 20:00 29/08/2008 A Raña  Marín Peixe Galego 66-67 Baloncesto Narón 

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
19:00 23/08/2008 Chantada C.B. Chantada Galicia Vento 60-58 Marín Peixe Galego
19:00 24/08/2008 Verín Club Ourense Baloncesto S.A.D. 76-62 Leyma Natura Básquet Coruña
20:00 25/08/2008 Allariz Ourense Capital Termal 76-78 Baloncesto Narón
21:00 25/08/2008 A Malata Ferrol C.B. 80-91 Estudiantes Lugo Leyma Natura

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
21:00 26/08/2008 Moraña Marín Peixe Galego 69-62 Ourense Capital Termal
20:30 27/08/2008 Fontecarmoa Baloncesto Narón 67-63 C.B. Chantada Galicia Vento
20:30 28/08/2008 Pavillón Municipal de Baiona 54-67 Club Ourense Baloncesto S.A.D.
21:00 28/08/2008 Pazo Provincial dos Deportes Estudiantes Lugo Leyma Natura 64-57 Carballo Basket

Cruce Final categoría EBA

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
31/08/2008 Estudiantes Lugo Leyma Natura 78-71 Baloncesto Narón 

Cruce Clasificatorio Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:00 03/09/2008 Lorenzo de La Torre Estudiantes Lugo Leyma Natura 52-91

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18:00 05/09/2008 Pavillón Municipal Ponteareas Instituto Rosalía de Castro 68-54 Club Ourense Baloncesto S.A.D.
20:15 05/09/2008 Pavillón Municipal Ponteareas C.B. Breogán Lugo 88-62

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:00 06/09/2008 Ponteareas Instituto Rosalía de Castro 64-82 C.B. Breogán Lugo

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto