Tempada 2007/2008 Copa Galicia Senior Feminina

Xornada 1

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
 20:00 08/09/2007 Pavillón Municipal de Coles  Carmelitas  63-54  R.C. Celta Caixanova 
 20:30 11/09/2007 Polideportiva de Riazor II, A Coruña  Calasancias  51-66  Sondeos del Norte Maristas

Xornada 2

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
21:00 13/09/2007 Pavillón CUVI, Vigo R.C. Celta Caixanova 69-46 Carmelitas
18:00 16/09/2007 Pavillón Maristas, A Coruña Sondeos del Norte Maristas 62-75 Calasancias

Xornada 3

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18:00 18/09/2007 Pavillón Maristas, A Coruña Sondeos del Norte Maristas 39-120 C.B. Pío XII - FEDESA
20:00 18/09/2007 Polideportivo Cluny, Santiago CENOR Cluny 869-101 Durán Maquinaria Ensino
20:30 18/09/2007 Pavillón Paco Paz, O Carballiño Pabellón Ourense 77-33 Universitario Ferrol
12:00 22/09/2007 Pavillón CUVI, Vigo R.C. Celta Caixanova 59-80 C.B. Arxil

Xornada 4

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
20:30 25/09/2007 Pazo Provincial, Lugo Durán Maquinaria Ensino 67-58 Pabellón Ourense
20:00 26/09/2007 Pavillón de Santa Isabel, Santiago C.B. Pío XII - FEDESA 84-69 CB Arxil

Semifinais

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
18:30 29/09/2007 Pavillón de Santa Isabel, Santiago Real Club Celta Selmark 81-54 Durán Maquinaria Ensino
20:30 29/09/2007 Pavillón de Santa Isabel, Santiago Portomar Cortegada 39-42 C.B. Pío XII - FEDESA

Final

DataCanchaEquipo LocalResultadoEquipo visitante
12:00 30/09/2007 Pavillón de Santa Isabel, Santiago C.B. Pío XII - FEDESA 50-63 Real Club Celta Selmark

Formación

Palmarés

Velaquí os equipos vencedores da Copa Galicia Sénior ao longo dos seus máis de vinte anos de historia (categorías masculina e feminina, respectivamente):

2016
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Santo Domingo Betanzos

2015
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón

2014
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2013
Obradoiro CAB/Universitario Ferrol/Baloncesto Narón
2012
Obradoiro CAB/ Feel Cortegada
2011
Obradoiro CAB/ Real Club Celta Baloncesto
2010
Obradoiro CAB/Extrugasa
2009
Leche Río Breogan/Real Club Celta Indepo
2008
C.B. Breogán/Real Club Celta Indepo/ C.B. Cluny
2007
Leite Río Breogán / R.C. Celta Vigourban
2006
C. Ourense Baloncesto / Ensino Porta XI
2005
C.B. Breogán / R.C. Celta Vigourban
2004
Leite Río Breogán / Extrugasa Cortegada
2003
Leite Río Breogán / R.C. Celta Banco Simeón
2002
Leite Río Universidade / R.C. Celta Banco Simeón
2001
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
2000
Breogán Universidade
1999
C. Ourense Baloncesto / R.C. Celta Banco Simeón
1998
C.B. Breogán Universidade / Banco Simeón
1997
Xacobeo Ourense / Banco Simeón
1996
Sondeos do Norte / Banco Simeón
1995
Xacobeo Ourense
1994
Coren Ourense
1993
OAR Clesa Ferrol
1992
Coren Ourense
1991
OAR Clesa Ferrol

1990
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1989
OAR Ferrol/Pabellón Caixa
1988
OAR Ferrol/C.B. Cluny
1987
C.B.Breogán/ Círculo Mercantil
1986
C.B.Breogán

Colaboradores Institucionales
Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña 
Colaboradores FGB
Psicocoach   logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2017 Federación Galega de Baloncesto