Deporte Galego

Marín sortea o calendario do Campionato de España Infantil Feminino

  • 29 Maio 2019 |

ernando Romay foi o mestre de cerimonia do sorteo da primeira fase do Campionato de España Infantil Feminino de Marín. Os 32 mellores equipos do país (á espera da final autonómica no País Vasco) competirán polo título de campión de España.

(FEB) Os Pavillóns de San Narciso, Sequelo e A Raña serán as sedes dos 66 partidos da 40ª edición do Campionato de España Infantil Feminino. Marín é xa unha sede habitual dos torneos de formación, e celebrou o Infantil Masculino do pasado ano e o Infantil Feminino de 2017.

A Primeira Fase está dividida en catro grupos (A, B, C e D) con cabezas de serie nos que os tres primeiros pasarán a oitavos de final e outros catro grupos (E, F, G e H) nos que o líder terá tamén praza ás eliminatorias polo título.

A partir do mércores 12 de xuño os encontros serán eliminatorias directas polo título cos 16 equipos clasificados da primeira fase. O defensor do título é o equipo malagueño do Unicaja Andalucía, que derrotou na gran final ao Snatts Sant Adrià.

#FEBInfantilF2019

Grupo A:
Equipos: CAB Estepona, Tenerife Central, 1º Euskadi, CB San Blas Alicante
9 XUÑO| 09:30 CB San Blas Alicante – Tenerife Central
9 XUÑO| 11:30 1º Euskadi – CAB Estepona
10 XUÑO | 10:00 Tenerife Central – 1º Euskadi
10 XUÑO | 12:30 CB San Blas Alicante – CAB Estepona
11 XUÑO | 09:30 1º Euskadi – CB San Blas Alicante
11 XUÑO | 11:30 CAB Estepona – Tenerife Central

Grupo B:
Equipos: Snatt’s Sant Adrià, Movistar Estudiantes, Ponce Tierno Valladolid, CB L’Horta Godella
9 XUÑO | 10:00 CB L’Horta Godella – Movistar Estudiantes
9 XUÑO | 12:30 Ponce Tierno Valladolid – Snatt’s F. Sant Adrià
10 XUÑO | 09:30 Movistar Estudiantes – Ponce Tierno Valladolid
10 XUÑO | 11:30 CB L’Horta Godella – Snatt’s F. Sant Adrià
11 XUÑO | 09:30 Ponce Tierno Valladolid – CB L’Horta Godella
11 XUÑO | 11:30 Snatt’s Sant Adrià – Movistar Estudiantes

Grupo C:
Equipos: Barça CBS, Luther King, Unicaja Andalucía y Ordoño II León
9 XUÑO | 13:30 Ordoño BF León – Luther King
9 XUÑO | 16:00 Unicaja Andalucía – Barça CBS
10 XUÑO | 13:30 Luther King – Unicaja Andalucía
10 XUÑO | 16:00 Ordoño BF León – Barça CBS
11 XUÑO | 13:30 Unicaja Andalucía – Ordoño BF León
11 XUÑO | 16:00 Barça CBS – Luther King

Grupo D:
Equipos: Genovés Vaelncia, Citylift GEiEG Unigirona, Bosco Salesianos y UCAM Murcia
9 XUÑO | 18:00 UCAM Murcia – Citylift GEiEG UniGirona
9 XUÑO | 20:00 Bosco Salesianos – Genovés Valencia
10 XUÑO| 16:30 UCAM Murcia – Genovés Valencia
10 XUÑO| 19:00 Citylift GEiEG Girona – Bosco Salesianos
11 XUÑO| 18:00 Genovés Valencia – Citylift GEiEG UniGirona
11 XUÑO| 10:00 Bosco Salesianos – UCAM Murcia

Grupo E:
Equipos: IA1F Stadium Casablanca, Liberbank Oviedo, Peleteiro, Juventud Ceuta
9 XUÑO | 18:00 Peleteiro – IA1F Stadium Casablanca
9 XUÑO | 20:00 Juventud Ceuta – Liberbank Oviedo
10 XUÑO | 18:00 Liberbank Oviedo - Peleteiro
10 XUÑO | 20:00 CB Juventud Ceuta – IA1F Stadium Casablanca
11 XUÑO | 16:30 Peleteiro – CB Juventud Ceuta
11 XUÑO | 19:00 IA1F St. Casablanca – Liberbank Oviedo

Grupo F:
Equipos: Rivas Parque Sureste, La Salle Palma McDonalds, CB Buen Consejo, ADEBA
9 XUÑO | 13:30 ADEBA – La Salle Palma McDonalds
9 XUÑO | 16:00 CB Buen Consejo – Rivas Parque Sureste
10 XUÑO | 13:30 La Salle Palma McDonalds – CB Buen Consejo
10 XUÑO | 16:00 ADEBA – Rivas Parque Sureste
11 XUÑO | 13:30 CB Buen Consejo - ADEBA
11 XUÑO | 16:00 Rivas Parque Sureste – La Salle Palma McDonalds

Grupo G:
Equipos: Celta Zorka, Parada de la Reina Miralvalle, Maristas Logroño, 2º Euskadi
9 XUÑO | 16:30 Maristas Logroño – Celta Zorka
9 XUÑO | 19:00 2º Euskadi – Parada de la Reina Miralvalle
10 XUÑO| 18:00 2º Euskadi – Celta Zorka
10 XUÑO| 20:00 Parada de la Reina Miralvalle – Maristas Logroño
11 XUÑO| 18:00 Celta Zorka – Parada de la Reina Miralvalle
11 XUÑO| 20:00 Maristas Logroño – 2º Euskadi

Grupo H:
Equipos: Calasanz, Aranguren Mutilbasket, CN Helios, Escuela B. Criptana
9 XUÑO | 09:30 Escuela B. Criptana – Aranguren Mutilbasket
9 XUÑO | 11:30 CN Helios - Calasanz
10 XUÑO | 09:30 Aranguren Mutilbasket – CN Helios
10 XUÑO | 11:30 Escuela B. Criptana - Calasanz
11 XUÑO | 10:00 CN Helios – Escuela B. Criptana
11 XUÑO | 12:30 Calasanz – Aranguren Mutilbasket

volver arriba

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago  Concello de Tui  Captura de pantalla completa 30032016 181327   concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652 porriño Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
logo aneto logo special olympics galicia 2 shuka