Campionatos de España de Clubs Cadetes: cinco galegos en competición

Mércores, 15 Maio 2019 16:11

Os Campionatos de España de Clubs en categoría cadete arrincan este domingo, 19 de maio; con cinco equipos galegos poñendo en xogo a súa sorte.

Huelva, Aljaraque e Punta Umbría acollen a competición masculina con Balidea Obradoiro e Instituto Rosalía de Castro, campión e subcampións galegos, respectivamente;encadrados entre os 32 mellores equipos do País. O propio ocurre en categoría feminina, viaxando neste caso ata Valencia, con Celta Baloncesto, Instituto Rosalía de Castro e Colexio Mariano, campión, subcampión e terceiro clasificado da nosa 1º División Cadete FGB.

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE MASCULINO (19 - 25/05/19, Huelva, Aljaraque e Punta Umbría)

Web oficial

Resultados e estatísticas

#FEBCadeteM2019

GRUPO “B” - FASE PREVIA

Equipos: Iberostar Canarias (1º Canarias), Barça Lassa A (1º Cataluña), Baloncesto Torrelodones A (2º Madrid) e Balidea Obradoiro (1º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(15.30 h) Balidea Obradoiro - Barça Lassa A

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A - Iberostar Canarias

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Barça Lassa A - Baloncesto Torrelodones A

(13.30 h) Balidea Obradoiro - Iberostar Canarias

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) Baloncesto Torrelodones A - Balidea Obradoiro

(13.30 h) Iberostar Canarias - Barça Lassa A

GRUPO “H” - FASE PREVIA

Equipos: EBA (1º Castilla La Mancha), Imprenta Bahía San Agustín “A” (1º Baleares), Instituto Rosalía de Castro (2º Galicia) e Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra (1º Navarra).

1º Xornada (19/05/18)

(13.30 h) Instituto Rosalía de Castro - EBA

(13.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra - Imprenta Bahía San Agustín

2º Xornada (20/05/18)

(13.30 h) Imprenta Bahía San Agustín - Instituto Rosalía de Castro

(15.30 h) Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra - EBA

3º Xornada (21/05/18)

(13.30 h) EBA - Imprenta Bahía San Agustín

(15.30 h) Instituto Rosalía de Castro - Sunstroom Navarro Villoslada Basket Navarra

XXI CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE FEMININO (19 - 25/05/19, Valencia)

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial 

GRUPO “C” - FASE PREVIA

Equipos: EASO SLAM! Gigantes – Donostia (1º País Vasco), Real Club Celta Zorka (1º Galicia), La Salle Palma Transorion (1º Baleares) e Picken Claret (2º Valencia).

1º Xornada (19/05/18)

(17.30 h) Picken Claret - Real Club Celta Zorka

(19.30 h) La Salle Palma Transorion - EASO SLAM! Gigantes

2º Xornada (20/05/18)

(17.30 h) Picken Claret - EASO SLAM! Gigantes

(19.30 h) Real Club Celta Zorka - La Salle Palma Transorion

3º Xornada (21/05/18)

(17.30 h) La Salle Palma Transorion - Picken Claret

(19.30 h) EASO SLAM! Gigantes - Real Club Celta Zorka

GRUPO “F” - FASE PREVIA

Equipos: Instituto Rosalía Pio XII (2º Galicia), Unicaja Andalucía (1º Andalucía), Calasanz A (1º Cantabria) e La Salle (1º Melilla).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) La Salle - Unicaja Andalucía

(11.30 h) Calasanz A - Instituto Rosalía Pio XII

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Unicaja Andalucía - Calasanz A

(11.30 h) La Salle - Instituto Rosalía Pio XII

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) Calasanz A – La Salle

GRUPO “G” - FASE PREVIA

Equipos: Perfumerías Avenida A (2º Castilla León), Canterbury Academy (3º Canarias), CB AL-Qazeres ADC “A” (1º Extremadura) e Colexio Mariano Franciscanas Vigo (3º Galicia).

1º Xornada (19/05/18)

(09.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo - Canterbury Academy

(11.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” - Perfumerías Avenida

2º Xornada (20/05/18)

(09.30 h) Canterbury Academy - CB AL-Qazeres ADC “A”

(11.30 h) Colexio Mariano Franciscanas Vigo - Perfumerías Avenida

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) CB AL-Qazeres ADC “A” - Colexio Mariano Franciscanas Vigo

(11.30 h) Perfumerías Avenida - Canterbury Academy

 

Formación

Tienda online

Novas máis vistas

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 shuka 

© 2019 Federación Galega de Baloncesto

Utilizamos cookies para mellorar a súa experiencia e os nosos servizos, analizando a navegación no noso sitio web. Se continua navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información pulsando aquí: Máis información sobre a nosa política de cookies consulta a nosa Política de Cookies.

Acepto as cookies

F.G.B.