Campionatos de España Clubs Júnior: cinco representantes galegos en xogo

Venres, 03 Maio 2019 15:51

Os Campionatos de España de Clubs Júnior comezan este domingo. Con sede en Avilés para a competición feminina, e en Zaragoza para a masculina; cinco clubs galegos terán a oportunidade de medir as súas forzas e desfrutar do torneo que reúne aos 32 mellores equipos do país en cada categoría.

XXXIX CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO (5 - 11/05/19, AVILÉS)

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial

GRUPO “C” - FASE PREVIA

Real Club Celta Zorka (1º Galicia), Movistar Estudiantes (1º Madrid), SPAR Gran Canaria (2º Canarias) e Asador 10 Gibajas (1º Euskadi).

1º Xornada (05/05/18)

(09.30 h) Asador 10 Gibajas - Movistar Estudiantes (52 - 58)

(11.30 h) SPAR Gran Canaria - Real Club Celta Zorka (48 - 54)

2º Xornada (06/05/18)

(10.30 h) Asador 10 Gibajas - Real Club Celta Zorka (35 - 68)

(12.30 h) Movistar Estudiantes - SPAR Gran Canaria (65 - 54)

3º Xornada (07/05/18)

(09.30 h) SPAR Gran Canaria - Asador 10 Gibajas (76 - 54)

(11.30 h) Real Club Celta Zorka - Movistar Estudiantes (57 - 58)

GRUPO “D” - FASE PREVIA

Citilift Unigirona (2º Cataluña), Deza Maristas (1º Andalucía), Estudiantes Leyma Natura (2º Galicia) e Luther King Ciudad de los Adelantados (3º Canarias).

1º Xornada (05/05/18)

(13.30 h) Estudiantes Leyma Natura - Citilift Unigirona (58 - 85)

(15.30 h) Luther King Ciudad de los Adelantados - Deza Maristas (76 - 64)

2º Xornada (06/05/18)

(13.30 h) Luther King Ciudad de los Adelantados - Citilift Unigirona (45 - 80)

(15.30 h) Deza Maristas - Estudiantes Leyma Natura (51 - 54)

3º Xornada (07/05/18)

(15.30 h) Estudiantes Leyma Natura - Luther King Ciudad de los Adelantados (52 - 63)

(13.30 h) Citilift Unigirona - Deza Maristas (80 - 47)

GRUPO “E” - FASE PREVIA

Ponce Valladolid (1º Castilla León), La Paz Torrelavega (1º Cantabria), Puleva GMASB (3º Andalucía), Durán Maquinaria Ensino (3º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino - La Paz Torrelavega (34 - 50)

(11.30 h) Puleva GMASB - Ponce Valladolid (43 - 69)

2º Xornada (06/05/18)

(11.30 h) La Paz Torrelavega - Puleva GMASB (46 - 55)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino - Ponce Valladolid (44 - 47)

3º Xornada (07/05/18)

(10.30 h) Puleva GMASB - Durán Maquinaria Ensino (58 - 59)

(12.30 h) Ponce Valladolid - La Paz Torrelavega (73 - 38)

XXXIX CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO (5 - 11/05/19, ZARAGOZA) - #FEBJuniorM2019

Web oficial

Resultados e estatísticas

Twitter oficial

GRUPO “C” - FASE PREVIA

Joventut Badalona (2º Cataluña), Fundación 5+11 (1º Euskadi) , Movistar Estudiantes A (3º Madrid), Obradoiro Peleteiro (1º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(10.00 h) Obradoiro Peleteiro - Fundación 5+11 (53 - 66)

(12.00 h) Movistar Estudiantes A - Joventut Badalona (54 - 77)

2º Xornada (06/05/18)

(12.00 h) Obradoiro Peleteiro - Joventut Badalona (44 - 93)

(10.00 h) Fundación 5+11 - Movistar Estudiantes A (69 - 78)

3º Xornada (07/05/18)

(10.00 h) Movistar Estudiantes A - Obradoiro Peleteiro (79 - 70)

(12.00 h) Joventut Badalona - Fundación 5+11 (92 - 70)

GRUPO “A” - FASE PREVIA

Real Madrid (1º Madrid), Gran Canaria (1º Canarias), Valencia Basket A (1º Valencia) e Estudiantes Lugo Leyma Natura (2º Galicia).

1º Xornada (05/05/18)

(18.30 h) Estudiantes Lugo Leyma Natura - Gran Canaria (60 - 101)

(20.30 h) Valencia Basket A – Real Madrid (62 - 96)

2º Xornada (06/05/18)

(18.30 h) Gran Canaria - Valencia Basket A (84 - 71)

(20.30 h) Estudiantes Lugo Leyma Natura – Real Madrid (52 - 98)

3º Xornada (07/05/18)

(18.30 h) Valencia Basket A - Estudiantes Lugo Leyma Natura (106 - 71)

(20.30 h) Real Madrid - Gran Canaria (86 - 64)

Formación

Tienda online

Novas máis vistas

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 shuka 

© 2019 Federación Galega de Baloncesto

Utilizamos cookies para mellorar a súa experiencia e os nosos servizos, analizando a navegación no noso sitio web. Se continua navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información pulsando aquí: Máis información sobre a nosa política de cookies consulta a nosa Política de Cookies.

Acepto as cookies

F.G.B.