Galicia vive os campionatos de España Infantís de clubs

Xoves, 07 Xuño 2018 09:10

Os Campionatos de España Infantís de clubs chegan a Galicia esta fin de semana. A partir do domingo, 10 de xuño; e ata o vindeiro sábado, Pontevedra en categoría feminina, e Marín en masculina converteranse no epicentro do baloncesto de base nacional.

Galicia vive os campionatos de España Infantís de clubs (Foto: FEB)

Conxugando esforzos institucionais en cada caso, e coa colaboración da Federación Galega de Baloncesto, volvénse a materializar en ambas as sedes un compromiso de esforzo e traballo tanto a nivel deportivo como organizativo.

Remitimos, a continuación, as canles oficiais a seguir para estar ao tanto de toda a información:

XXXIX Campionato de España de España de Clubs Infantil Feminino (Pontevedra)

Organiza: Concello de Pontevedra e CB Arxil.

#FEBInfantilF2018

Web oficial: www.cebif-pontevedra.org

Twitter: @cebifpontevedra

Facebook: @cebif

Resultados e Estatísticas

Baloncesto en vivo

Grupo A: Basket Almeda, Picken Benimaclet, Bosco Salesiano, Distrito Olímpico.

Grupo B: Snatt’s F. Sant Adrià, Ordizia, Unicaja, Celta Zorka.

Grupo C: Canterbury Academy, Valencia BC, Barça CBS, Sloopy Joe’s Gines.

Grupo D: IAF Stadium Casablanca, Ponce Valladolid, Movistar Estudiantes, CB San Blas Alicante.

Grupo E: Compañía de María, CB Al-Qázeres, Unión F. Asturiana Ovied, Luther King.

Grupo F: La Salle Palma Diazgar, Jesuitas BF León, Maristar Logroño, CN Helios.

Grupo G: Genika Txiki, Allariz, Aranguren Mutilbasket, Spar Gran Canaria.

Grupo H: Calasanz, UCAM Murcia, Rodacal Beyem La Roda, Enrique Soler.

 

 

XXXIX Campionato de España de España de Clubs Infantil Masculino (Marín)

Organiza: Concello de Marín e CB Peixefresco Marín.

#FEBInfantilM2018

Web oficial: www.peixegalego.com

Twitter: @CLUBPEIXEGALEGO

Facebook: @cbpeixefrescomarin

Resultados e Estatísticas

Baloncesto en vivo

Grupo A: Real Madrid, IAM St Casablanca, Omicron Elevadores Guadalupe e Inlingua FCBG.

Grupo B: FC Barcelona Lassa, Real Betis Energía Plus, UCAM Murcia, La Salle Palma.

Grupo C: Unicaja, Real Canoe, Platges Mataró IAM, Iberostar Canarias.

Grupo D: Joventut Badalona, Valencia BC, Uno-Doce Santa Cruz, UB Villalba Morenito.

Grupo E: Valencia Genovés, Enrique Soler, Gijón Basket, ABQ Calahorra.

Grupo F: SD Patronato, Estudiantes Lugo, Aranguren Mutilbasket, El Sueño de Jemik La Roda.

Grupo G: Gestoría Quintanilla Cantbasket, Leclerc Caja Rural, I. Rosalía, Fundación 5+11.

Grupo H: Colegio Leonés, Peleteiro, Tecnyconta Zaragoza, Ilicitano Optica Madrid.

Formación

Novas máis vistas

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago         Concello de Tui       Captura de pantalla completa 30032016 181327

 

 

 

  

concello novo 

Captura de pantalla completa 28042016 194652

porriño  Captura de pantalla completa 08112017 105358 
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
 logo aneto  logo special olympics galicia 2 325 

© 2018 Federación Galega de Baloncesto

Empregamos cookies propias e de terceiros para mellorar a experiencia de navegación e ofrecer contidos e publicidade de interese. Ao continuar coa navegación entendemos que se acepta a nosa Política de cookies. Máis información sobre a nosa política de cookies consulta o noso Aviso Legal.

Acepto as cookies

F.G.B.