Deporte Galego

Campionatos de España de Clubs Cadetes: resultados na fase previa

  • 18 Maio 2018 |

Os Campionatos de España de Clubs en categoría cadete actívanse este domingo, 20 de maio. Con Lleida como sede para a competición masculina e Huelva, Aljaraque e Punta Umbría para a feminina; 32 equipos en cada caso, coa presenza dos nosos campións e subcampións galegos, buscarán solventar a fase previa e chegar ás eliminatorias desde oitavos con todas as posibilidades.

 

Real Club Celta e Bosco Salesianos en feminino; e C.B. Tui e e Obradoiro CAB en masculino, competirán ata o vindeiro día 26 de maio, iniciando a súa fase previa baixo os seguintes grupos e calendario:

XX CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE MASCULINO (20 - 26/05/18, LLEIDA)

Resultados e clasificación

@Lleida_Cadete18

GRUPO “G” - FASE PREVIA

EM Medio Cudeyo A (1º Cantabria), CENOR Obradoiro (2º Galicia), IVECO CB Valladolid A (2º Castilla León) e La Salle Palma Transfer Class (1º Illas Baleares).

1º Xornada (20/05/18)

(10.00 h) La Salle Palma Transfer Class - CENOR Obradoiro CAB (86 - 56)

(12.00 h) IVECO CB Valladolid - EM Medio Cudeyo A (84 - 52)

2º Xornada (21/05/18)

(10.30 h) La Salle Palma Transfer Class - EM Medio Cudeyo A (106 - 58)

(12.30 h) CENOR Obradoiro CAB - IVECO CB Valladolid (48 - 58)

3º Xornada (22/05/18)

(10.30 h) IVECO CB Valladolid - La Salle Palma Transfer Class (100 - 95)

(12.30 h) EM Medio Cudeyo A - CENOR Obradoiro CAB (53 - 55)

GRUPO “H” - FASE PREVIA

Aranguren Mutilbasket Azul (1º Navarra), CB Tui Mascato (1º Galicia), Union Financiera Baloncesto Oviedo (1º Asturias) e ABQ Calahorra (1º Rioja).

1º Xornada (20/05/18)

(10.30 h) Aranguren Mutilbasket Azul - CB Tui Mascato (76 - 96)

(12.30 h) Union Financiera Baloncesto Oviedo - ABQ Calahorra (84 - 82)

2º Xornada (21/05/18)

(10.00 h) Aranguren Mutilbasket Azul - ABQ Calahorra (88 - 90)

(12.00 h) CB Tui Mascato - Union Financiera Baloncesto Oviedo (95 - 74)

3º Xornada (22/05/18)

(10.00 h) Union Financiera Baloncesto Oviedo - Aranguren Mutilbasket (102 - 85)

(12.00 h) ABQ Calahorra - CB Tui Mascato (70 - 73)

XX CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE FEMININO (20 - 26/05/18, HUELVA, ALJARAQUE E PUNTA UMBRIA)

Resultados

GRUPO “B” - FASE PREVIA

UCAM Murcia (1º Murcia), Barça CBS A (2º Cataluña), R.C Celta Zorka (1º Galicia) e CAF STADIUM Casablanca (1º Aragón).

1º Xornada (20/05/18)

(11.30 h) UCAM Murcia - Barça CBS A (37 - 71)

(09.30 h) R.C Celta Zorka - CAF STADIUM Casablanca (87 - 73)

2º Xornada (21/05/18)

(11.30 h) UCAM Murcia - CAF STADIUM Casablanca (43 - 72)

(09.30 h) Barça CBS A - R.C Celta Zorka (46 - 48)

3º Xornada (22/05/18)

(11.30 h) R.C Celta Zorka - UCAM Murcia (73 - 61)

(09.30 h) - CAF STADIUM Casablanca -Barça CBS A (46 - 57)

GRUPO “D” - FASE PREVIA

OINTXE Araski (1º País Vasco), Sant Josep (1º Illas Baleares), Bosco Salesianos (2º Galicia) e Movistar Estudiantes (2º Madrid).

1º Xornada (20/05/18)

(11.30 h) Bosco Salesianos - Sant Josep A (54 - 78)

(09.30 h) Movistar Estudiantes - OINTXE Araski (70 - 65)

2º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) Bosco Salesianos - OINTXE Araski (49 - 69)

(11.30 h) Sant Josep A - Movistar Estudiantes (63 - 71)

3º Xornada (21/05/18)

(09.30 h) Movistar Estudiantes - Bosco Salesianos (57 - 56)

(11.30 h) - OINTXE Araski - Sant Josep A

volver arriba

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago  Concello de Tui  Captura de pantalla completa 30032016 181327  cropped LOGO REDES 7 concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652 porriño  
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
logo aneto logo special olympics galicia 2 shuka