Deporte Galego

Campionatos de España Clubs Júnior: oitavos de final con presenza galega

  • 09 Maio 2018 |

Os Campionatos de España de Clubs Júnior celebran este mércores, 9 de maio;os seus oitavos de final con presenza galego e duelo fraternal incluído. En competición permanecen: Obradoiro - Peleteiro e Club Ourense Baloncesto en categoría masculina; e Celta Zorka e Ensino Lugo, en feminina; enfrontándose estos dous últimos entre si a partir das 12.00 h. A continuación remitimos os seus resultados destos oitavos de final:

XLVII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO (6 - 12/05/18, BADAJOZ E ELVAS)

Web oficial

Resultados

Oitavos de final

(10:00 h) F.C. BARCELONA LASSA - S. MERIDIANO FLBA (101 - 56)

(10:00 h) MOVISTAR ESTUDIANTES ´A´ - VALENCIA B.C. (70 - 48)

(12:00 h) BASKET ALMEDA 1 - CLUB OURENSE BALONCESTO (87 - 64)

(12:00 h) C. JOVENTUT BADALONA - OBRADOIRO-PELETEIRO (72 - 68)

(17:00 h) REAL MADRID - C.B. FUENLABRADA ´A´ (74 - 43)

(17:00 h) TECNYCONTA ZARAGOZA A - UCAM MURCIA C.B. (86 - 71)

(19:00 h) FUNDACION 5+11 A - LECLERC CAJA RURAL CB TORMES (85 - 66)

(19:00 h) GRAN CANARIA - CANTERBURY ACADEMY

XXXVIII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO (6 - 12/05/18, HUELVA, ALJARAQUE E PUNTA UMBRÍA)

Web oficial

Resultados

Oitavos de final

(10.00 h) MOVISTAR ESTUDIANTES ´A´ - MASPALOMAS COSTA CANARIA SPAR GRAN CANARIA (59 - 49)

(10.00 h) SNATT'S FEMENI SANT ADRIA A - ASADOR 10 GIBAJAS (75 - 36)

(12.00 h) STADIUM CASABLANCA A - HM HOSPITALES TORRELODONES ´A´ (45 - 51)

(12.00 h) R.C. CELTA ZORKA - DURAN MAQUINARIA ENSINO (88 - 60)

(16.00 h) BASKET ALMEDA 1 - ELECTRO ALAVESA ARASKI (52 - 47)

(16.00 h) CITYLIFT GEIEG UNIGIRONA A - ARANGUREN MUTILBASKET 00 (66 - 54)

(18.00 h) C.B. L´HORTA GODELLA A - UNICAJA  (46 - 48)

(18.00 h) CANTERBURY ACADEMY - CB ADAREVA TENERIFE (60 - 54)

 

volver arriba

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago  Concello de Tui  Captura de pantalla completa 30032016 181327  cropped LOGO REDES 7 concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652 porriño  
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
logo aneto logo special olympics galicia 2 shuka