Deporte Galego

Campionatos de España Clubs Júnior: resultados galegos

  • 04 Maio 2018 |

Os Campionatos de España de Clubs Júnior poñénse en marcha este domingo, 6 de maio. Celebrándose a categoría masculina en Badajoz e Elvas; e en Huelva, Aljaraque e Punta Umbría a feminina; un total de cinco equipos galegos porán a súa sorte en liza.

Real Club Celta Durán Maquinaria Ensino no apartado feminino; e Obradoiro-Peleteiro e Club Ourense Baloncesto en masculino, competirán ata o vindeiro día 12 de maio, iniciando a súa fase previa baixo os seguintes grupos e calendario:

XLVII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR MASCULINO (6 - 12/05/18, BADAJOZ E ELVAS)

Web oficial

Resultados

GRUPO “E” - FASE PREVIA

C.B. Plasencia Extremadura (2º Extremadura), La Salle Palma Trans -orión (1º Baleares), Obradoiro – Peleteiro (1º Galicia) e EASO ELKAR Autocares (2º Pais Vasco).

1º Xornada (06/05/18)

(17.00 h) C.B. Plasencia Extremadura - La Salle Palma Trans-orión (46 - 58)

(18.00 h) Obradoiro-Peleteiro - EASO ELKAR Autocares (62 - 54)

2º Xornada (07/05/18)

(20.00 h) C.B. Plasencia Extremadura - EASO ELKAR Autocares (56 - 80)

(17.00 h) La Salle Palma Transorión - Obradoiro-Peleteiro (50 - 69)

3º Xornada (08/05/18)

(20.00 h) Obradoiro-Peleteiro - C.B. Plasencia Extremadura (55 - 48)

(18.00 h) EASO ELKAR Autocares - La Salle Palma (71 - 67)


GRUPO “G” - FASE PREVIA

Club Ourense Baloncesto (2º Galicia), Unión Financiera Baloncesto Oviedo (1º Asturias), Megacalzado Ardoi (1º Navarra) e IVECO CBC Valladolid A (1º Castilla León).

1º Xornada (06/05/18)

(09.30 h) Club Ourense Baloncesto - Unión Financiera B. Oviedo (75 - 64)

(11.30 h) Megacalzado Ardoi - IVECO CBC Valladolid A (24 - 90)

2º Xornada (07/05/18)

(11.30 h) Club Ourense Baloncesto - IVECO CBC Valladolid A (69 - 64)

(09.30 h) Unión Financiera B. Oviedo - Megacalzado Ardoi (93 - 65)

3º Xornada (08/05/18)

(10.00 h) Megacalzado Ardoi - Club Ourense Baloncesto (50 - 84)

(12.00 h) IVECO CBC Valladolid A - Unión Financiera B. Oviedo (61 - 65)


XXXVIII CAMPIONATO DE ESPAÑA JÚNIOR FEMININO (6 - 12/05/18, HUELVA, ALJARAQUE E PUNTA UMBRÍA)

Web oficial

Resultados

GRUPO “B” - FASE PREVIA

Real Club Zorka (1º Galicia), Pizzería Plaza (1º Baleares), Basket Almeda 1 (1º Cataluña) e HM Hospitales Torrelodones A (2º Madrid).

1º Xornada (06/05/18)

(15.30 h) Pizzería Plaza - Real Club Zorka (59 - 82)

(13.30 h) HM Hospitales Torrelodones A - Basket Almeda (57 - 78)

2º Xornada (07/05/18)

(13.30 h) Pizzería Plaza - Basket Almeda 1 (42 - 86)

(13.30 h) Real Club Zorka - HM Hospitales Torrelodones A (77 - 49)

3º Xornada (08/05/18)

(15.30 h) HM Hospitales Torrelodones A - Pizzería Plaza (75 - 55)

(13.30 h) Basket Almeda 1 - Real Club Zorka (58 - 60)

GRUPO “C” - FASE PREVIA

Stadium Casablanca (1º Aragón), Durán Maquinaria Ensino (2º Galicia), Ponce Valladolid (2º Castilla León) e Movistar Estudiantes (1º Madrid).

1º Xornada (06/05/18)

(09.30 h) Stadium Casablanca - Durán Maquinaria Ensino (69 - 61)

(11.30 h) Ponce Valladolid - Movistar Estudiantes (36 - 71)

2º Xornada (07/05/18)

(11.30 h) Stadium Casablanca - Movistar Estudiantes “A” (67 -59)

(09.30 h) Durán Maquinaria Ensino - Ponce Valladolid (56 - 48)

3º Xornada (08/05/18)

(09.30 h) Ponce Valladolid - Stadium Casablanca (46 - 64)

(11.30 h) Movistar Estudiantes “A” - Durán Maquinaria Ensino (61 - 47)

GRUPO “H” - FASE PREVIA

Rivas P. Sureste “A” (3º Madrid), SPAR Gran Canaria (3º Canarias), Peleteiro (3º Galicia) e Picken Claret (3º Valencia).

1º Xornada (06/05/18)

(13.30 h) Rivas P. Sureste “A” - SPAR Gran Canaria (60 - 61)

(13.30 h) Peleteiro - Picken Claret (46 - 56)

2º Xornada (07/05/18)

(13.30 h) Rivas P. Sureste “A” - Picken Claret (49 - 45)

(15.30 h) SPAR Gran Canaria - Peleteiro (91 - 50)

3º Xornada (08/05/18)

(13.30 h) Peleteiro - Rivas P. Sureste “A (45 - 47)

(13.30 h) Picken Claret - SPAR Gran Canaria (38 - 74)

volver arriba

Colaboradores Institucionales

Concello de Santiago  Concello de Tui  Captura de pantalla completa 30032016 181327  cropped LOGO REDES 7 concello novo  Captura de pantalla completa 28042016 194652 porriño  
lugo logo-deputacion-ourense logo DEPUTACION PONT
Deputación da Coruña  logouvigo 

Colaboradores FGB


 
logo aneto logo special olympics galicia 2 shuka